مصاحبه روزنـامه خبـر "موسسه فرهنگی تبلیغاتی پژهان وارد بیست و پنجمین سال فعالیت خود شده است و در این مدت موفق به تثبیت نام خود در میان سرآمدان این حوزه گردیده."

پیش از این کسب شده. گفتگو را با این موضوع شروع می کنم: 1. موسسه فرهنگی تبلیغاتی پژهان وارد بیست و پنجمین سال فعالیت خود شده است و در این مدت موفق به تثبیت نام خود در میان سرآمدان این حوزه گردیده. رمز موفقیت شما و مجموعه تحت مدیریتتان چیست؟ چرا که پاسخ به این سوال می تواند مسیر دستیابی به موفقیت را برای کسانی که همچون شما درحوزه های فرهنگی و تبلیغاتی تلاش می کنند هموار کند؟

- ضمن عرض سلام، من هم از توجه و حسن نظر حضرتعالی و روزنامه وزین خبرجنوب، نسبت به این رویداد سپاسگزارم. همان طور که بیان نمودید، موسسه فرهنگی – تبلیغاتی پژهان، وارد بیست و پنجمین سالگرد فعالیت خود شده است. فعالیت ما در این مدت طولانی، پر از فراز و نشیب و صد البته اتفاق های زیبا و به یاد ماندنی بوده است. ما در تعیین تصویر خط مشی راهبردی موسسه پژهان، سه نقطه ایده آل در حوزه های استانی، کشوری و بین المللی، تعریف کرده ایم که با مقایسه بین نقطه شروع و جایگاهی که در حال حاضر در آن قرارداریم، به لطف پروردگار، احساس رضایت خاطر و سربلندی می کنیم. یکی از مهم ترین رموز موفقیت موسسه پژهان پیش بینی، برنامه ریزی و اتخاذ واکنش متناسب به هر تغییر یا موج تجاری، اجتماعی و فرهنگی است. ما با انعطاف پذیری و اتخاذ رویکرد مناسب، در مقاطع زمانی مختلف، چندین بار کل رسانه ها و ابزار کار خود را تغییر داده ایم که پس از گذشت زمان، صحیح بودن این تصمیمات، بر ما ثابت شده است. نتیجه انتخاب چنین رویکردی، این بوده که مجموعه به جای این که قربانی موج تغییرات و دگرگونی ها باشد، همیشه سوار بر امواج و آماده حرکت هوشمندانه به سوی اهداف از پیش تعیین شده بوده است. البته نقش گروه مشاوران موسسه نیز در این میان کاملا" شاخص و اثرگذار است. امام علی (ع) می فرمایند: "هیچ همراهی و پشت گرمی محکم تر از مشورت نیست. " از این رو همواره بر انتخاب و دعوت از تیم مشاوران عالی و با تجربه، تاکید داشته ام. بهره برداری از نظرات و ایده های کاربردی مشاوران خبره، همیشه یک بنگاه اقتصادی را از تحمل تجربه های سخت و پرهزینه، مصون می دارد. عامل دیگر موفقیت موسسه هم به زعم من، انتخاب همکاران متخصص و مسئولیت پذیر است. مدل ذهنی ما در انتخاب همکاران"موسسه پژهان" این است که هر نیروی قرارگرفته در چارت تشکیلاتی، باید در جایگاه سازمانی خود، به لحاظ اخلاقی و حرفه ای کاملاً سرآمد و بهترین باشد. همواره و در هر شرایطی، از افزودن نیروی خلاق و کارآمد به بدنه مجموعه استقبال کرده ام. بارها به وضوح مشاهده کرده ام که هر نیروی جدید، در صورت دارا بودن تخصص، مسئولیت پذیری و قرارگرفتن در محل صحیح سازمانی، ارزش افزوده آشکاری را به سیستم و برند اضافه کرده است. در حال حاضر خانواده موسسه پژهان، در دفاتر داخلی و خارجی خود دارای بیش از 100 نفر پرسنل است که برای یک موسسه فرهنگی- تبلیغاتی تعداد کم نظیری است. آن هم در شرایط حاضر که گرایش بیشتر مجموعه ها و بنگاه های اقتصادی، به سمت و سوی کوچک تر شدن است.

2. در خصوص جدیدترین اقدامات و برنامه های موسسه پژهان مطالب مورد نظر را مطرح فرمایید.

"پژمان ضیائیان" چندی پیش نیز در همایش مدیر شایسته ملی "نشان طلا" و " اعتبارنامه مدیر شایسته ملی" را دریافت نموده و عضویت نامه "بنیاد چهرهای ماندگار ایران" به وی اعطا گردید..

تحقیق، پژوهش و بازارسنجی، همواره در واحد تحقیق و توسعه بازار "موسسه پژهان" در جریان است. طبق آمارهای علمی و رسمی، تا سال ۲۰۲۰ میزان استفاده اینترنت توسط مردم، از تلویزیون پیشی خواهد گرفت و اینترنت به‌عنوان مهم ترین منبع رسانه‌ای، در بین مردم دنیا به‌کارگرفته خواهد شد. به بیان دیگر چند سال آینده را می توان "عصر پایان دوران طلایی تلویزیون" نامید. در آینده، استفاده از تلویزیون، فقط به صورت برنامه ریزی شده و آن هم در ساعاتی خاص و آن هم فقط برای تماشای برنامه مورد نظر، محدود می گردد و در این زمان، مهم ترین نقطه توجه و اثر گذاری بر روزی اذهان عمومی، شبکه های اجتماعی می باشد. ما با تیم مشاوران و همکاران موسسه، در حال اتمام طراحی و تدوین اتفاق رسانه ای منحصر به فردی هستیم، که به لطف پروردگار، در چند مدت آینده شاهد افتتاح و اطلاع رسانی گسترده آن در سطح ملی و بین المللی خواهیم بود. نقطه اثر و تمرکز این رسانه، استفاده و تاکید بر قابلیت های اطلاع رسانی و تبلیغاتی دنیای مجازی و تلفن های همراه خواهد بود.

1. با توجه به سابقه شما در حوزه عکاسی کار تازه ای را در قالب مجموعه عکس و یا کتاب انجام داده اید؟

روح و دغدغه کلیه هنرها و به خصوص هنر والای عکاسی، همیشه در "موسسه پژهان" جاری است. چندی پیش، سومین جلد مجموعه عکس هایم را با عنوان "یاد باد" با موضوع پرتره و چهره، با همراهی گروهی از عکاسان صاحب نام ایرانی، در بخش انتشارات موسسه، به چاپ رساندیم و بدون هیچ توقع مالی آن را توزیع نمودیم. در کتاب نخست از همین سری، با عنوان " باد صبا" نگاه عکاسان معطوف به "طبیعت ایران" و در کتاب دوم با نام "خلوت گزیده ها"، عکس های "آثار تاریخی ایران زمین" فضای اثر را در بر گرفته و منتشر گردیده است. کتاب " شیراز، رویای رنگین سرزمین پارس" که شامل مجموعه عکس هایم از شهر عزیزمان شیراز است، به زبان های فارسی، انگلیسی، آلمانی و فرانسه ترجمه شده و به چاپ های چهارم و پنجم رسیده اند. قبل از نوروز امسال، در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، نمایشگاه دائمی عکس هایم با بیش از 100 اثر در موضوعات طبیعت، بناهای تاریخی و چهره اقوام ایران زمین، برپا کردم که جذابیت فراوانی را به این فرودگاه بخشیده و اطلاعات زیادی از کشورمان را به بیننده و گردشگران خارجی منتقل می نماید. ضمناً پروژه های متفاوتی در حوزه عکاسی، در برخی سفرهای داخلی و خارجی ام انجام پذیرفته که به امیدپروردگار،خبرهای آن تا چندی دیگر، خدمت هنردوستان و مخاطبان عزیزمان اعلام می گردد.

4. شما اخیراً به عنوان مدیر نمونه در کشور انتخاب شده اید. این حسن انتخاب در کدام جشنواره روی داده و چه عواملی در انتخاب شما موثر بوده است؟

"مجمع جهانی مدیریت" به منظور بررسی، داوری و اشتراک تجارب مدیران موفق ملی، با مدیریت و حمایت بنیاد اروپایی مدیریت EFMD در ساختاری استاندارد و سازمان یافته را تعریف نموده است. تحقیقات و ارزشیابی این مجمع، توسط گروه کارشناسان بین المللی ستاد برگزاری انجام می گیرد و پارامترهای اصلی این داوری، سوابق مدیریتی، تحقیقات و تالیفات، مدیریت استراتژیک و رهبری تغییر و تحول است که پس از برگزاری جلسات ارزیابی و داوری "تندیس ویژه" و " اعتبارنامه مدیریت از بنیاد اروپایی مدیریت EFMD" به اینجانب اعطا گردید. هدف برگزاری این همایش، انتقال تجربه، دانش مدیران موفق و برگزیده و ارائه جدیدترین دستاوردهای حوزه مدیریت در ایران و کشورهای توسعه یافته است.

. به نظر شما موسسات فرهنگی و تبلیغاتی چه نقشی در توسعه فرهنگی شهر محل فعالیت خود می توانند داشته باشند؟ - شما در موسسه خود تا چه اندازه به این نقش توجه داشته اید و چه اقداماتی را در این خصوص به سرانجام رسانده اید؟

- تبلیغات، خود یک ابزار فرهنگ ساز است و هر تبلیغ، علاوه بر اطلاع رسانی باید پیام های آموزشی و فرهنگی متعددی را به همراه داشته باشد. ما فرودگاه ها را که یکی از پرمخاطب ترین رسانه های تبلیغاتی هستند، تحت فعالیت قرار دادیم، برای مثال فقط تردد ثبت شده سالانه، در فرودگاه بین المللی مهرآباد، تعدادی معادل نیمی از جمعیت ایران است که این تعدادی بسیار قابل توجه است. "موسسه پژهان" همواره با استفاده از این ظرفیت استراتژیک و برگزاری نمایشگاه های عکاسی و هنرهای تجسمی متعدد و تلاش در برپایی بازارهای فروش آثار هنری تجسمی هنرمندان داخلی در فرودگاه های کشور، در مسیر توسعه فرهنگی قدم های پرباری را برداشته است. همچنین راه اندازی دو نگارخانه، تحت عنوان "نگارخانه های شماره 1 و 2 پژهان" و حمایت از اجرای نمایش گروه های وزین کشورهای خارجی در ایران، از فعالیت های گذشته ما، با نگرش به این مسئولیت اجتماعی، بوده است.

7. آنچه که مدنظر خود شماست و تمایل دارید در مورد آن صحبت کنید را مطرح فرمایید.

- با توجه به رویدادهایی که در حال حاضر، به اقتصاد و تجارت ایران درگیر است، توجه دوستان و بزرگان صاحب صنعت و تولید را به این نکته جلب می کنم که بازاریابی را به عنوان حلقه مفقوده بین تولید و مصرف کننده محسوب کنند تا بتوانند با بهره گیری از نوآوری های سیستم بازاریابی، از مجموعه و کارکنان خود در مقابل بحران ایجاد شده محافظت نمایند. سازماندهی برند و استحکام روابط معنادار آن با مخاطبان، بهترین ابزار دفاعی در مقابل بحران های اقتصادی و تجاری است. این استراتژی کمک می کند تا یک مجموعه، به سلامت از چالش های کلان اقتصادی عبور کند.

Last modified on یکشنبه, 27 آبان 1397 15:55

ارتباط با ما

  • تلفن: 90 777 888 21 98+
  • فکس: 91 777 888 21 98+
  • ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • موبایل: 11 11 145 912 98+
شیراز (دفتر مرکزی) :

پل باغ صفا ، مجتمع پژهان ، طبقه 6 واحد 13

تهران :

بزرگراه اشرفی اصفهانی، میدان پونک، بلوار همیلا

فرودگاه امام خمینی (ره) :

شهرک فرودگاهی امام خمینی، هتل رکسان

کیش :

جزیره کیش، مجتمع رویامال، واحد 304

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

            

 

 

Top